W dniu Św. Mikołaja w Wiejskim Domu Kultury w Wierzbicy odbyła się Konferencja podsumowująca realizację projektu pt.: "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy, ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego – edycja 2017”.
Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej "Stella" w okresie kwiecień - grudzień br. w Gminie Wierzbica.
Celem projektu była aktywizacja zawodowa i społeczna osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, klientów pomocy społecznej poprzez wzmocnienie i wykorzystanie roli Klubu Integracji Społecznej, działającego w strukturze Stowarzyszenia w uaktywnieniu lokalnej społeczności Gminy Wierzbica.
Konferencję od powitania przybyłych gości rozpoczęli Wiceprezes Stowarzyszenia "Stella" Katarzyna Sokołowska i Wójt Gminy Wierzbica Andrzej Chrząstowski.
Malowanie twarzy, lepienie z masy solnej, modeliny i plasteliny, kolorowe baloniki, dmuchane zamki i zjeżdżalnie to niektóre z atrakcji z których mogły korzystać dzieci i młodzież z Gminny Wierzbica na obchodach Dnia Dziecka 1 czerwca.
W organizację imprezy włączyli się gminni partnerzy na co dzień pracujący w różnych sferach życia społecznego. I tak oprócz gospodarza - Wójta Gminy Wierzbica, wielką rolę odegrali uczestnicy Klubu Integracji Społecznej działającego przy Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Społecznej „Stella”, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy.
Uczestnicy festynu bawili się na obiektach Integracyjnego Centrum Rekreacyjno– Sportowego. Impreza rozpoczęła się oczywiście od złożenia serdecznych życzeń dla dzieci oraz zaproszenia ich do korzystania z przygotowanych atrakcji. Dla uczestników zabawy przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, stoisko z kolorowymi tatuażami, watą cukrową, stoły tematyczne, a na nich m.in.: papieroplastyka, malowanie kamyków, lepienie z masy solnej i maski karnawałowe. Dla tych, którzy lubią rywalizację zostały zorganizowane gry i zabawy z animatorem oraz miniturniej piłki nożnej. Animatorów zajęć tematycznych wspierali uczestnicy KIS, dla których było to nowe i ważne doświadczenie.
Po zabawie panie z grupy kulinarnej KIS wspólnie ze spółdzielcami Spółdzielni Socjalnej Miranna zapraszały wszystkich na poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek i słodyczy.
Z kolei dla posiadaczy rowerów zorganizowano znakowanie rowerów przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz Posterunku Policji w Sawinie.
Zabawa trwałą do późnych godzin popołudniowych i sprawiła wiele radości zarówno uczestnikom jak i organizatorom.