Stowarzyszenie Wspierania  Aktywności Społecznej STELLA

Nowa szansa, nowe życie z CIS Krasnystaw

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Stella” od września bieżącego roku realizuje partnerski projekt pn. „Nowa szansa, nowe życie z CIS Krasnystaw”.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Oś 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wnioskodawcą jest Miasto Krasnystaw/Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Partnerami są Stowarzyszenie „Stella” oraz Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie. Realizacja projektu zaplanowana jest do końca kwietnia 2020 r.

Celem głównym jest zahamowanie zjawiska uzależniania od pomocy społecznej, dziedziczenia biedy oraz poprawa dostępu do rynku pracy z wykorzystaniem usług CIS poprzez objęcie uczestników IPD/Indywidualnym Programem Zatrudnienia Socjalnego, organizację zajęć z zakresu reintegracji społecznej i zawodowej.

Grupa docelowa to 48 uczestników - 27 kobiet i 21 mężczyzn z grupy osób wykluczonych lub osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu Miasta Krasnystaw.

Zadanie przewidziane do realizacji przez Stowarzyszenie „Stella” zakłada prowadzenie działań reintegracji społecznej a w tym:

- wsparcie indywidualne i grupowe prawnika,

-  wsparcie indywidualne i grupowe terapeuty uzależnień,

- warsztaty umiejętności społecznych, psychoedukację rodzinną prowadzoną przez psychologa oraz poradnictwo indywidualne psychologa,

- warsztaty przedsiębiorczości społecznej,

- warsztaty kompetencji cyfrowych,

- spotkania integracyjne dla uczestników.

 

Biuro projektu:

Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie

Ul. Sikorskiego 10, 22-300 Krasnystaw

Tel. 82 540 60 93

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.cis.krasnystaw.pl

 

Osoby do kontaktu:

Marek Piwko - Kierownik CIS, tel. 82 540 60 93

Katarzyna Barczyk – Prezes Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Społecznej „Stella”

 

 

fio 200x

konwent fundacja_cmyk

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour