Stowarzyszenie Wspierania  Aktywności Społecznej STELLA

Konkurs „Ty też tu mieszkasz ... Poznajemy okolicę" rozstrzygnięty

Znamy laureatów konkursu "Ty też tu mieszkasz ... Poznajemy okolicę". Zostali nimi: Emilia Grajper, Michał Flisiuk i Filip Kaczmarski– kl. VI z  ZS  im. K. Górskiego w Wierzbicy - zdobywcy I miejsca za pracę pt. „Jeden Dzień w Gminie Wierzbica”. II miejsce zajęli uczniowie kl. III „a” Gimnazjum- Paulina Dębicka, Marzena Filipczuk, Edyta Połajdowicz za pracę pt. „Nasza gmina to nie tylko Wierzbica!”, zaś III m. przypadło Klaudii Kaczorowskiej, Aleksandrze Kaźmierak i Kamili Mazur z klasy V  ze Szkoły Podstawowej ze Święcicy. Uczniów w przygotowaniach do konkursu wspierali ich opiekunowie Barbara Waszczuk, Małgorzata Maruszczak i Justyna Zdanowicz.

Konkurs został ogłoszony w wrześniu i był skierowany do  uczniów  klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz  klas I-III Gimnazjum z terenu Gminy Wierzbica. Pomysłodawcami oraz organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej Stella oraz Wójt Gminy Wierzbica.  Przedmiotem konkursu było zaprezentowanie walorów turystycznych i krajoznawczych najbliższej okolicy poprzez przygotowanie planu jednodniowej wycieczki na terenie naszej gminy. Praca konkursowa miała składać się z pisemnie opracowanego planu wycieczki z uzasadnieniem tematu wycieczki, określenia celów wycieczki, opisu miejsc odwiedzanych oraz pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką. Do konkursu zgłoszono osiem prac, z których jury w składzie: Katarzyna Sokołowska z SWAS Stella, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Skrochocki, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lucyna Guz oraz Krzysztof Winiarski wyłonili najlepsze
i najbardziej ciekawe. W trakcie oceny Komisja zwracała szczególną uwagę na zawartość merytoryczną pracy, samodzielność, estetykę wykonania pracy, pomysłowość i zaangażowanie wykonawcy (ów) oraz  sposób opracowania wybranego tematu.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 27 października w świetlicy Urzędu Gminy. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na forum. Po prezentacji ogłoszono wyniki konkursu, następnie Komisja konkursowa  wręczyła nagrody.  


fio 200x

konwent fundacja_cmyk

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour